Noclegi Kraków dla grup zorganizowanych, grup szkolnych, tanie noclegi Kraków, pokoje gościnne Promień, kwatery prywatne.

 

Zobacz na mapie Krakowa jak najlepiej będzie Ci do nas dojechać.

 

Przeczytaj nasze wskazówki pod mapą a najlepiej wydrukuj i zabierz ze sobą w podróż, pomogą Ci łatwiej do nas dotrzeć.

 


Wyświetl większą mapę

 

Dojazd -  informacje jak dojechać do nas szybko i bez problemów.


Dzięki znakomitej lokalizacji i sąsiedztwie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, dojazd do nas jest prosty nawet bez GPS. Dom nasz znajduje się na południe od Rynku Głównego i Wawelu, blisko autostrady A4.

Wszystkie tablice w mieście kierujące na Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Łagiewniki skierują Cię wprost na parking przy którym jest nasz dom.


Dojazd autokarem i samochodem.


Dojazd od strony Katowic A4, , Rzeszowa i Tarnowa A4, Wieliczki E40. 

 

Jest to południowa obwodnica Krakowa. 

Zjazd z autostrady na zielony znak "Łagiewniki" lub biała tablica z czarnymi literami"Sanktuarium Bożego Miłosierdzia".

Po zjeździe z autostrady mijasz pierwsze duże skrzyżowanie ze światłami jadąc prosto. Następnie 2 światła prosto i na 3 światłach w lewo, tak jak kieruje biała tablica z czarnymi lub niebieskimi literami " Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Sanktuarium św. Jana Pawła II " . Potem prosto, z daleka zobaczysz duże , owalne (co ważne !)Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Uważaj na bardzo ostry zakręt w prawo. Zaraz za zakrętem jest zjazd w lewo na parking sanktuarium. Jeśli popatrzysz na Bazylikę to na jej tle widać dom z czerwonym dachem z napisem " Pokoje Promień " . Aby do nas dojechać przejeżdżasz obok budki sympatycznego pana parkingowego i wjeżdżasz w naszą bramę. Dojazd do nas jest przez parking.To ważne.
W razie wątpliwości dzwoń : 12 2669800.

 

Dojazd od strony Zakopanego - Chyżne, droga E77 (7).


Dojazd od strony Zakopanego E77 : Uwaga to ważne ! Dobrze jest zjechać wcześniej na autostradę A4 w stronę Rzeszowa (kierunkowskaz na Rzeszów lub na Sanktuarium Bożego Miłosierdzia - jest drugi w kolejności) następnie jadąc kilka minut i uważać aby nie przeoczyćzjazdu na Łagiewniki. Następnie na 3 światłach skręcić w lewo, jak sugeruje znak kierujący nas na Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Jadąc dalej prosto mamy bardzo ostry skręt w prawo. Już przed tym zakrętem powinniśmy zauważyć ogromną owalną (to ważne!) Bazylikę Miłosierdzia i charakterystyczną Wieżę Widokową o nowoczesnej formie. Na tle tej Bazyliki widać nasz Dom z napisem " Pokoje Promień". Jeśli miniemy już ten bardzo ostry zakręt, to zaraz powinniśmy skręcić w lewo w stronę Bazyliki na duży parking Sanktuarium . Wjazd do naszego Obiektu jest właśnie przez ten parking , obok budki sympatycznego pana parkingowego.Nasz dom to ten z czerwonym dachem obok zielonego. Na budynku pisze " Pokoje Promień".


Nawet jeśli przegapimy ten zjazd na Rzeszów co być może byłoby szybciej, to nie ma się co martwić, bo można dojechać i autokarem i samochodem z drugiej strony jadąc dalej ul. Zakopiańską prosto do Krakowa.

Jadąc samochodem możemy skręcić troszkę wcześniej niż autokarem (opis niżej), w prawo w ul. Siostry Faustyny.  Jeśli zobaczysz hipermarket Carrefour to znaczy , że za tym większym skrzyżowaniem ze światłami będzie skręt w prawo w ul. Siostry Faustyny ( zaraz za skrętem w prawo na stację paliw SHELL). Zwolnij trochę i skręć na stację PKP Łagiewniki. Przejedź przez tory kolejowe i jedź cały czas prosto , mijając stare zabudowania i nową Bazylikę Miłosierdzia. Jedź dalej prosto , aż do tzw. "widełek" tutaj skręć w prawo, potem znowu w prawo, dalej w prawo i wjeżdżasz na parking autokarowy sanktuarium. Przejedź obok budki parkingoweg. Nasz dom znajduje się przy tym parkingu. Na budynku pisze " Pokoje Promień ". Z tyłu naszego domu widać Bazylikę i wieżę widokową sanktuarium. Nasz dom ma czerwony dach a obok jest jasno zielony.


Jadąc autokarem od strony Zakopanego nie można skręcić w ul.Siostry Faustyny. Autokary muszą kierować się białymi tablicami ( niebieskie lub czarne litery) z napisem " Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Sanktuarium św. Jana Pawła II ." Wszystkie te tablice kierują autobusy odpowiednio dozwoloną drogą na parking autokarowy Sanktuarium Miłosierdzia przy którym znajduje się nasz dom z napisem " Pokoje Promień". Dlatego dojazd do nas jest tak łatwy, nie trzeba przeciskać się przez ciasne uliczki, denerwować się i tracić czasu szukając miejsca do zaparkowania.


Wydrukuj sobie opis dojazdu a razie wątpliwości dzwoń : 12 2669800.


Dojazd od strony Kielc, droga nr. 7, E77


Jadąc od strony Kielc, drogą nr. 7, E77, można jechać obwodnicą w godzinach szczytu, lub przelecieć przez Kraków jadąc cały czas prosto Alejami, za Rondem Matecznego skręć w prawo tak jak prowadzi biała tablica (zobacz zdjęcie) z niebieskim napisem " Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Sanktuarium św.Jana Pawła II", potem prosto wiaduktem, aż do następnego kierunkowskazu na sanktuarium.Wjazd do naszego Obiektu jest przez parking od tyłu Bazyliki , obok budki sympatycznego pana parkingowego. Nasz dom to ten z czerwonym dachem obok zielonego. Na budynku pisze " Pokoje Promień".


Dojazd pociągiem lub autobusem . Stacja Dworzec Główny Kraków PKP i PKS.


Dojazd z Dworca Głównego. Tramwaj nr.10.


Najłatwiej i najszybciej z Dworca Głównego dojedziesz do nas tramwajem nr. 10. Po wyjściu z Dworca przejdź na przystanek tramwajowy. Kierunek " Borek-Fałęcki ". Przejedź 15 przystanków. Po drodze zobaczysz przystanek o nazwie " Łagiewniki " Ważne ! nie wysiadaj na tym przystanku bo to za wsześnie. Wysiądź na przystanku o nazwie " Sanktuarium Bożego Miłosierdzia" . Przejdź przejściem podziemnym w stronę sanktuarium.

Mijasz stację PKP Łagiewniki i idziesz lekko pod górkę. Jak skończy się mur sanktuarium wejdź w bramę prowadzącą do zabudowań Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia,idź prosto, przejdziesz tędy na skróty. Kieruj się na wieżę widokową, widoczną z daleka. Jeśli staniesz pod tą wieżą to z łatwością zlokalizujesz budynek z jasno zielonym dachem ( za Bazyliką ) obok jest budynek z czerwonym dachem to właśnie jest nasz dom. Czyli patrząc od strony wieży jesteśmy z tył za nową Bazyliką. W nocy Bazylika jest pięknie oświetlona i spacer jest przyjemny. Nasz dom może być wtedy mało widoczny ale na pewno będzie napis " parking autokarowy" idź właśnie w tą stronę . Z przodu naszego budynku jest napis " Pokoje Promień ". ( czas dojścia ok.7 - 12 min.)


To była najkrótsza droga (na skróty). Jeśli z jakiegoś powodu brama do sanktuarium byłaby zamknięta to idź dalej ul.Siostry Faustyny mijając stare i nowe zabudowania sanktuarium. Idąc prosto pierwsza przecznica w prawo to ul. Motarskiego , mijając 3 budynki po prawej stronie, dojdziesz do budynku z czerwonym dachem i napisem " Pokoje Promień ".


W razie wątpliwości dzwoń : 12 2669800.


Dojazd z Rynku Głównego (Sukiennic, Kościoła Mariackiego) Wawelu.

  

Tramwaj nr. 8


Jesli będziesz na Rynku Głównym, podejdź na ul. Grodzką, to ta prowadząca w stronę Wawelu. Gdy przejdziesz zaledwie kilka kroków od Rynku zobaczysz przystanki tramwajowe. Po prawej stronie jest przystanek " Plac Wszystkich Świętych". Jedź w stronę " Borku Fałęckiego".Wybierz tramwaj nr. 8. Po drodze zobaczysz przystanek o nazwie " Łagiewniki "Ważne ! nie wysiadaj na tym przystanku bo to za wcześnie. Wysiądź na przystanku o nazwie " Sanktuarium Bożego Miłosierdzia" . Przejdź przejściem podziemnym w stronę sanktuarium. Mijasz stację PKP Łagiewniki i i dziesz lekko pod górkę. Jak skończy się mur sanktuarium wejdź w bramę prowadzącą do zabudowań Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia, idź prosto, przejdziesz tędy na skróty. Kieruj się na wieżę widokową,widoczną z daleka. Jeśli staniesz pod tą wieżą to z łatwością zlokalizujesz budynek z jasno zielonym dachem ( za Bazyliką ) obok jest budynek z czerwonym dachem to właśnie jest nasz dom. Czyli patrząc od strony wieży jesteśmy z tyłu za nową Bazyliką. W nocy Bazylika jest pięknie oświetlona i spacer jest przyjemny. Nasz dom może być wtedy mało widoczny ale na pewno będzie napis " parking autokarowy" idź właśnie w tą stronę . Z przodu naszego budynku jest napis " Pokoje Promień ". ( czas dojścia ok.7-12 min.)


To była najkrótsza droga (na skróty). Jeśli z jakiegoś powodu brama do sanktuarium byłaby zamknięta (otwarta w godz.6.00-21.00) to idź dalej ul.Siostry Faustyny mijając stare i nowe zabudowania sanktuarium. Idąc prosto pierwsza przecznica w prawo to ul. Motarskiego , mijając 3 budynki po prawej stronie, dojdziesz do budynku z czerwonym dachem i napisem " Pokoje Promień ".( czas dojścia ok.12-14 min.)


Dojazd z innych częsci Krakowa. Tramwaje nr. 79,22.

 

 Zobacz na mapie MPK Kraków rozkłady jazdy potrzebnych lini tramwajowych.