Zobacz na mapie Krakowa jak najlepiej będzie Ci do nas dojechać.

 

Przeczytaj nasze wskazówki pod mapą a najlepiej wydrukuj i zabierz ze sobą w podróż, pomogą Ci łatwiej do nas dotrzeć.

 


Wyświetl większą mapę

 

Dojazd -  informacje jak dojechać do nas szybko i bez problemów.


Dzięki znakomitej lokalizacji i sąsiedztwie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, dojazd do nas jest prosty nawet bez GPS. Dom nasz znajduje się na południe od Rynku Głównego i Wawelu, blisko autostrady A4.

Wszystkie tablice w mieście kierujące na Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Łagiewniki skierują Cię wprost na parking przy którym jest nasz dom.


Dojazd autokarem i samochodem.


Dojazd od strony Katowic A4, , Rzeszowa i Tarnowa A4, Wieliczki E40. 

 

Jest to południowa obwodnica Krakowa. 

Zjazd z autostrady na zielony znak "Łagiewniki" lub biała tablica z czarnymi literami"Sanktuarium Bożego Miłosierdzia".

Po zjeździe z autostrady mijasz pierwsze duże skrzyżowanie ze światłami jadąc prosto. Następnie 2 światła prosto i na 3 światłach w lewo, tak jak kieruje biała tablica z czarnymi lub niebieskimi literami " Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Sanktuarium św. Jana Pawła II " . Potem prosto, z daleka zobaczysz duże , owalne (co ważne !)Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Uważaj na bardzo ostry zakręt w prawo. Zaraz za zakrętem jest zjazd w lewo na parking sanktuarium. Jeśli popatrzysz na Bazylikę to na jej tle widać dom z czerwonym dachem z napisem " Pokoje Promień " . Aby do nas dojechać przejeżdżasz obok budki sympatycznego pana parkingowego i wjeżdżasz w naszą bramę. Dojazd do nas jest przez parking.To ważne.
W razie wątpliwości dzwoń : 12 2669800.

 

Dojazd od strony Zakopanego - Chyżne, droga E77 (7).


Dojazd od strony Zakopanego E77 : Uwaga to ważne ! Dobrze jest zjechać wcześniej na autostradę A4 w stronę Rzeszowa (kierunkowskaz na Rzeszów lub na Sanktuarium Bożego Miłosierdzia - jest drugi w kolejności) następnie jadąc kilka minut i uważać aby nie przeoczyćzjazdu na Łagiewniki. Następnie na 3 światłach skręcić w lewo, jak sugeruje znak kierujący nas na Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Jadąc dalej prosto mamy bardzo ostry skręt w prawo. Już przed tym zakrętem powinniśmy zauważyć ogromną owalną (to ważne!) Bazylikę Miłosierdzia i charakterystyczną Wieżę Widokową o nowoczesnej formie. Na tle tej Bazyliki widać nasz Dom z napisem " Pokoje Promień". Jeśli miniemy już ten bardzo ostry zakręt, to zaraz powinniśmy skręcić w lewo w stronę Bazyliki na duży parking Sanktuarium . Wjazd do naszego Obiektu jest właśnie przez ten parking , obok budki sympatycznego pana parkingowego.Nasz dom to ten z czerwonym dachem obok zielonego. Na budynku pisze " Pokoje Promień".


Nawet jeśli przegapimy ten zjazd na Rzeszów co być może byłoby szybciej, to nie ma się co martwić, bo można dojechać i autokarem i samochodem z drugiej strony jadąc dalej ul. Zakopiańską prosto do Krakowa.

Jadąc samochodem możemy skręcić troszkę wcześniej niż autokarem (opis niżej), w prawo w ul. Siostry Faustyny.  Jeśli zobaczysz hipermarket Carrefour to znaczy , że za tym większym skrzyżowaniem ze światłami będzie skręt w prawo w ul. Siostry Faustyny ( zaraz za skrętem w prawo na stację paliw SHELL). Zwolnij trochę i skręć na stację PKP Łagiewniki. Przejedź przez tory kolejowe i jedź cały czas prosto , mijając stare zabudowania i nową Bazylikę Miłosierdzia. Jedź dalej prosto , aż do tzw. "widełek" tutaj skręć w prawo, potem znowu w prawo, dalej w prawo i wjeżdżasz na parking autokarowy sanktuarium. Przejedź obok budki parkingoweg. Nasz dom znajduje się przy tym parkingu. Na budynku pisze " Pokoje Promień ". Z tyłu naszego domu widać Bazylikę i wieżę widokową sanktuarium. Nasz dom ma czerwony dach a obok jest jasno zielony.


Jadąc autokarem od strony Zakopanego nie można skręcić w ul.Siostry Faustyny. Autokary muszą kierować się białymi tablicami ( niebieskie lub czarne litery) z napisem " Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Sanktuarium św. Jana Pawła II ." Wszystkie te tablice kierują autobusy odpowiednio dozwoloną drogą na parking autokarowy Sanktuarium Miłosierdzia przy którym znajduje się nasz dom z napisem " Pokoje Promień". Dlatego dojazd do nas jest tak łatwy, nie trzeba przeciskać się przez ciasne uliczki, denerwować się i tracić czasu szukając miejsca do zaparkowania.


Wydrukuj sobie opis dojazdu a razie wątpliwości dzwoń : 12 2669800.


Dojazd od strony Kielc, droga nr. 7, E77


Jadąc od strony Kielc, drogą nr. 7, E77, można jechać obwodnicą w godzinach szczytu, lub przelecieć przez Kraków jadąc cały czas prosto Alejami, za Rondem Matecznego skręć w prawo tak jak prowadzi biała tablica (zobacz zdjęcie) z niebieskim napisem " Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Sanktuarium św.Jana Pawła II", potem prosto wiaduktem, aż do następnego kierunkowskazu na sanktuarium.Wjazd do naszego Obiektu jest przez parking od tyłu Bazyliki , obok budki sympatycznego pana parkingowego. Nasz dom to ten z czerwonym dachem obok zielonego. Na budynku pisze " Pokoje Promień".


Dojazd pociągiem lub autobusem . Stacja Dworzec Główny Kraków PKP i PKS.


Dojazd z Dworca Głównego. Tramwaj nr.10.


Najłatwiej i najszybciej z Dworca Głównego dojedziesz do nas tramwajem nr. 10. Po wyjściu z Dworca przejdź na przystanek tramwajowy. Kierunek " Borek-Fałęcki ". Przejedź 15 przystanków. Po drodze zobaczysz przystanek o nazwie " Łagiewniki " Ważne ! nie wysiadaj na tym przystanku bo to za wsześnie. Wysiądź na przystanku o nazwie " Sanktuarium Bożego Miłosierdzia" . Przejdź przejściem podziemnym w stronę sanktuarium.

Mijasz stację PKP Łagiewniki i idziesz lekko pod górkę. Jak skończy się mur sanktuarium wejdź w bramę prowadzącą do zabudowań Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia,idź prosto, przejdziesz tędy na skróty. Kieruj się na wieżę widokową, widoczną z daleka. Jeśli staniesz pod tą wieżą to z łatwością zlokalizujesz budynek z jasno zielonym dachem ( za Bazyliką ) obok jest budynek z czerwonym dachem to właśnie jest nasz dom. Czyli patrząc od strony wieży jesteśmy z tył za nową Bazyliką. W nocy Bazylika jest pięknie oświetlona i spacer jest przyjemny. Nasz dom może być wtedy mało widoczny ale na pewno będzie napis " parking autokarowy" idź właśnie w tą stronę . Z przodu naszego budynku jest napis " Pokoje Promień ". ( czas dojścia ok.7 - 12 min.)


To była najkrótsza droga (na skróty). Jeśli z jakiegoś powodu brama do sanktuarium byłaby zamknięta to idź dalej ul.Siostry Faustyny mijając stare i nowe zabudowania sanktuarium. Idąc prosto pierwsza przecznica w prawo to ul. Motarskiego , mijając 3 budynki po prawej stronie, dojdziesz do budynku z czerwonym dachem i napisem " Pokoje Promień ".


W razie wątpliwości dzwoń : 12 2669800.


Dojazd z Rynku Głównego (Sukiennic, Kościoła Mariackiego) Wawelu.

  

Tramwaj nr. 8


Jesli będziesz na Rynku Głównym, podejdź na ul. Grodzką, to ta prowadząca w stronę Wawelu. Gdy przejdziesz zaledwie kilka kroków od Rynku zobaczysz przystanki tramwajowe. Po prawej stronie jest przystanek " Plac Wszystkich Świętych". Jedź w stronę " Borku Fałęckiego".Wybierz tramwaj nr. 8. Po drodze zobaczysz przystanek o nazwie " Łagiewniki "Ważne ! nie wysiadaj na tym przystanku bo to za wcześnie. Wysiądź na przystanku o nazwie " Sanktuarium Bożego Miłosierdzia" . Przejdź przejściem podziemnym w stronę sanktuarium. Mijasz stację PKP Łagiewniki i i dziesz lekko pod górkę. Jak skończy się mur sanktuarium wejdź w bramę prowadzącą do zabudowań Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia, idź prosto, przejdziesz tędy na skróty. Kieruj się na wieżę widokową,widoczną z daleka. Jeśli staniesz pod tą wieżą to z łatwością zlokalizujesz budynek z jasno zielonym dachem ( za Bazyliką ) obok jest budynek z czerwonym dachem to właśnie jest nasz dom. Czyli patrząc od strony wieży jesteśmy z tyłu za nową Bazyliką. W nocy Bazylika jest pięknie oświetlona i spacer jest przyjemny. Nasz dom może być wtedy mało widoczny ale na pewno będzie napis " parking autokarowy" idź właśnie w tą stronę . Z przodu naszego budynku jest napis " Pokoje Promień ". ( czas dojścia ok.7-12 min.)


To była najkrótsza droga (na skróty). Jeśli z jakiegoś powodu brama do sanktuarium byłaby zamknięta (otwarta w godz.6.00-21.00) to idź dalej ul.Siostry Faustyny mijając stare i nowe zabudowania sanktuarium. Idąc prosto pierwsza przecznica w prawo to ul. Motarskiego , mijając 3 budynki po prawej stronie, dojdziesz do budynku z czerwonym dachem i napisem " Pokoje Promień ".( czas dojścia ok.12-14 min.)


Dojazd z innych częsci Krakowa. Tramwaje nr. 79,22.

 

 Zobacz na mapie MPK Kraków rozkłady jazdy potrzebnych lini tramwajowych.